"Cílů mám hodně, ale musím postupně", ví Kája Kolářová

V 15 letech patří k oporám juniorky, své místo si našla i v sestavě áčka. Karolína Kolářová nám odpověděla na pár otázek.

Jak ses dostala k fotbalu?

Už jako malá jsem s taťkou, který ještě hrál fotbal, na zahradě kopala do balónu. Hlavně přihrávky a nožičky. Pak jsem také začala chodit ven s klukama a s nima jsem vždy hrála "mínusku" nebo jsme hráli miniturnaj. Hrozně mě to bavilo a tak jsem se zeptala taťky, jestli bych nemohla hrát fotbal. Přivedl mě do Tisé, kde jsem hrála s klukama. Bylo mi v tu dobu 12 let, takže nyní hraji 3 roky.

Máš oblíbeného hráče/tým?

Můj fotbalový vzor je Marcelo, levý back Realu Madrid. Líbí se mi jeho styl hry, hodně se od něj "učím". Český oblíbený tým je AC Sparta Praha, zahraniční pak FC Barcelona.

Proč právě FK Ústí nad Labem?
V Tisé jsem hrála za starší přípravku, jenže jsem byla moc stará na to, abych s nimi mohla pokračovat. Nechtěla jsem skončit s fotbalem a tak jsem hledala nějaký dívčí fotbalový tým. Našla FK Ústí. Šla jsem na první trénink, bavilo mne to a zůstala jsem.

V současností nastupuješ za dorostenky, ale jsi také stabilní hráčkou "A" týmu. Jaký je rozdíl v mládežnickém a dospělém fotbale?
Velký rozdíl tam je. V juniorkách jsou z velké části holky, které začínají s fotbalem. Vše se teprve učí a občas to tak vypadá. Od toho tu ale jsme, holky jsou moc fajn. Jen dle mého názoru je znát, kdo začínal hrát dříve s klukama, pak se člověk tolik nebojí míče ani soubojů. V áčku už je to o něčem jiném, můžeme kombinovat a jsme sehrané. Víc si tam zahraji i do ofenzivní části.

1. AC Sparta Praha "B" 7 50:5 21
3. FK Rakovník, z.s. 7 23:13 15
9. FK Zlíchov 1914, z.s. 8 9:29 4
10. FC Mělník z.s. 8 14:35 4