Juniorky získávají první tři body

Nově tvořící se tým juniorek nastoupil v sobotu ke svému druhému jarnímu mistrovskému utkání. Soupeřem nám byla děvčata ze Světlé nad Sazavou. Do utkání jsme nevstoupily dobře a inkasovaly jiz ve 4. minutě. Následně jsme si, ale dokazaly vytvořit několik gólových příležitostí a jiz v 9. minutě vyrovnala na 1:1 Svrčková. Celý poločas se hrálo vyrovnané bojovné utkání, hra se přelévala z jedné strany na druhou. Vlastní šance jsme zahazovaly, ale díky zákrokům brankářky Mikinové se šlo do kabin za stavu 1:1. Do druhého poločasu jsme nastoupily s jasným cílem, dovést utkání do vítězného konce. Snažily jsme se napadat soupeřky hned při rozehrávce, což se nám dařilo a odměnou nám byl v 50.minutě vedoucí gól na 2:1. Z vedeni jsme se ale neradovaly dlouho,soupeř vyrovnal na 2:2 v 56.min. My jsme ovšem dokazaly okamžitě odpovědět a vzaly si vedení zpět, kdy po rozehrání utekla Svrčková a v 57. a upravila skóre na 3:2. Soupeřky se nevzdávaly, ale Mikinová změnu skóre nepřipustila a svymi zákroky svuj tym opět několikrát podržela. Za neustálého povzbuzování našich diváků jsme si vytvořily tlak, napadáním donutily soupeřky k chybám a v 73.minutě dokonala svůj hattrick Svrčková 4:2. Tým nepolevil v napadání a v 78.minutě dala konečnou podobu výsledku Svrčková 5:2. Po závěrečném hvizdu vypukla oslava prvních tří bodů na plno.

Za dnešní výkon si vítězství zasloužíme, celý tým bojoval až dokonce a všechny hráčky nechaly na hřišti vše. Dnes nebyl nikdo nejlepší, dnes byl nejlepší celý tým. Obrovské díky patří i všem divákům, kteří nás celý zápas povzbuzovali. DĚKUJEME

Ohlasy trenérek: Stejně jako pro holky, je i pro nás tohle vítězství první a jsme za něj nesmírně šťastné. Je vidět, že holky dobře pracují, zlepšují se a tohle vítězství si zasloužily. Dnes nelze pochválit jednotlivce, musíme pochválit celý tým, holky to odřely a šly za jediným cílem a to vyhrát. Věříme, že jim tato výhra dodá ještě větší chuť do další práce. Čeká nás dlouhá cesta, hodně práce a věříme, že tento zápas byl naším odrazovým můstkem do budoucnosti. Chtěly bychom poděkovat divákům, kteří nám vytvořili skvělou atmosféru, holkám fandili a povzbuzovaly je celý zápas, nesmírně si toho vážíme.

Hodnocení kapitánky týmu Štěpánky Kremlíkové: Včera jsme slavily naši první vyhru, jsem pyšná na moje holky, které ukázaly, co v nich je a hlavně na jejich bojovnost. Byl vidět pokrok, za který můžou hlavně naše trenérky, které s námi mají vždy trpělivost i když je to často velmi těžké. Máme sice ještě hodně na čem pracovat, ale věřím, ze časem půjde všechno. Konečně jsme zažily i tu krásnou část fotbalu, než jen nekončící prohrávání, a za to bych chtěla všem z celého srdíčka poděkovat.

1. FC Slovan Liberec 10 58:7 30
2. FK Dukla Praha 10 110:3 27
3. SK Votice 10 55:13 23
4. ABC Braník 9 31:10 18