FK Ústí nad Labem - ženy z.s.

fkustinadlabemzeny.sklub.cz

Další výhra venku, vezeme 3 body z Bohemky!

Předposlední kolo jsme odehráli na půdě Bohemians 1905. Díky výhře 4:2 jsme si pojistili 6. příčku v tabulce.

26. 5. 2019 14:30

Česká fotbalová liga žen - Praha 10, Uhříněves, tráva , 35 diváků | Rozhodčí: Vítek Matouš, Škobis Jakub

DFK Bohemians Praha 1905 - FK Ústí nad Labem   2:4 (1:3)

Branky: Králová 2, Gieszmanová, Svrčková

Sestava: Cvrčková, Götzová, Málková, Beníšková, Veselá, Dudová, Špačková, Vacková, Gieszmanová (60. Svrčková), Jankovská L. (88. Mikinová B.), Králová (91. Kremlíková)

Do utkání jsme vstoupili aktivně a díky rychlým přechodům do ofenzívy jsme se dostali do několika šancí. 2 z nich jsme proměnili a již v 8 minutě jsme vedli 2:0. Počáteční aktivita ale po 20 minutách odešla a místo navýšení náskoku přišel trest z brejkové situace domácích a bylo sníženo. Zbytek první půle byl hodně neurovnaný z obou stran. Naštěstí jsme na konci poločasu zvládli vstřelit další branku a první dějství vyhráli 3:1. Do druhé půle jsme ale vstoupili velmi špatně, byli jsme hodně pasivní a soupeřky dostali do tempa. Vyústilo to opět ve snížení o jednu branku a nervozitu na našich kopačkách. Zhruba 25 minut byli domácí jasně lepší, naštěstí jsme jejich tlak dokázali odrážet před naším vápnem. Posledních 20 minut utkání jsme ale opět trochu přidali a hra se vyrovnala. V 91. minutě jsme navíc pojistili vedení a utkání skončilo 4:2 v náš prospěch.

Kaňkou v utkání bylo zranění Gieszmanové. Do tabulky jsme získali další 3 body z venku a na 7, ppříčku máme již náskok 6 bodů, naopak jsme se přiblížili první polovině tabulky na 2 body.

V dalším a zároveň posledním utkání sezóny hostíme v sobotu na umělé trávě celek Zlíchova, který bude chtít ještě zabojovat o svou záchranu.