Na Dukle bez branek, přivezli jsme bod

První mistrovské utkání jarní části máme za sebou, na pražské Julisce jsme remízovali 0:0.

10.kolo ČFLŽ

24.3.2019 v 17:30 - UMT Na Julisce

FK Dukla Praha "B" - FK Ústí nad Labem   0:0

Sestava: Cvrčková, Götzová, Málková, Veselá, Dudová (71. Jankovská A.), Špačková, Gieszmanová (78. Svrčková), Mauerová (56. Kolářová), Vacková, Králová (89. Mikinová B.)

ŽK: 80. Veselá, 80. Beníšková

Dlouhá zimní pauza skončila a první jarní kolo nám přineslo utkání s přímým soupeřem v tabulce - pražskou Duklou. Na umělé trávě menší velikosti se očekávalo hodně branek, ale opak byl pravdou. Dukla byla aktivnější na míči, my hrozili s brejkových situací, když nám málo prostoru v kombinační hře nevyhovovalo. Dobře postavený obranný blok ale dělal soupeři probémy a v první půli jsme měli brankovou příležitost pouze my, Králová ale při samostaném úniku na brankářku Dukly selhala.  Poločas tak skončil 0:0. Do druhé půle domácí přidali na aktivitě a snaze se dostat na dostřel naší branky a nutno dodat, že nás často dostávala Dukla pod tlak a vytvořila si i několik příležitostí. Proti brance Dukly byla ale výborně chytající Cvrčková. Naopak vysunutá hra soupeřek nás pouštěla do zajímavých situací a také jsme mohli několikrát skórovat. Konec utkání byl v režii Dukly, která měla více sil. Ale bojovností a ochotou jsme zvládli branku nedostat a odvezli jsme si tak bod.

Ostatní výsledky tohoto kola přinesly hodně překvapení a situace na spodku tabulky se začíná vyrovnávat. Každý bod se počítá a bude důležitý. V dalším kole zajíždíme na půdu ve formě hrající Mladé Boleslavi, kde budeme chtít znovu bodovat.

1. AC Sparta Praha "B" 3 23:1 9
2. FK Rakovník, z.s. 3 9:3 9
9. FC Mělník z.s. 3 5:15 0
10. FK Zlíchov 1914, z.s. 3 2:17 0