FK Ústí nad Labem - ženy z.s.

Oficiální stránky fotbalového klubu
FK Ústí nad Labem - ženy z.s.
fkustinadlabemzeny.sklub.cz

Příští zápas

„Ženský fotbal v Ústí roste a chceme ho nadále rozvíjet“, zaznělo na výkonném výboru FK

„Ženský fotbal v Ústí roste a chceme ho nadále rozvíjet“, zaznělo na výkonném výboru FK

Náš klub má za sebou předsezónní a zároveň první výkonný výbor v roce 2019. V něm zazněly cíle pro jarní část soutěže. Shrnutí přinášíme v rozhovoru s trenérem M. Seidlem.

Začněme zhodnocením roku 2018, jaký byl loňský rok pro klub?

„Především procházíme velkým rozmachem, reorganizací prochází juniorka, začaly také „tréninky“ nejmenších dívek. S tím souvisí i navýšení rozpočtu o téměř polovinu. Peníze se někde musí sehnat a je to hodně práce i mimo hřiště. V té sportovní stránce jsme čekali podzimní umístění lepší od „A“ týmu, v létě se tým prezentoval i s posilami lépe, než to nakonec dopadlo. Jsme ale rádi, že se nové tváře v týmu podařilo rychle „aklimatizovat“ a vedou si dobře. Samozřejmě je to složité skloubit práce hráček, zdraví i další okolnosti. V létě prošla velkými změnami juniorka. Hodně hráček se věkově posunulo do áčka a přišlo velké množství mladých hráček, které čeká dlouhá cesta. Jsme ale rádi, že se podařilo stabilizovat trenérské obsazení juniorek a udělala se skvělá parta. Třetím bodem je založení přípravky, které se formou sportovních her schází jednou týdně a počet dětí roste. Jako posledním hlavním bodem bych viděl prohlubování spolupráce s německými týmy, kde je ženský fotbal velký fenomén. „

Jaké jsou nejbližší plány?

„V pondělí 14.1. začíná příprava „A“ týmu i juniorce. Holky budou trénovat 3-fázově v prostorách Městského stadionu. Během zimní přípravy nás čeká řada halových turnajů, ať už u nás, nebo v Německu. V únoru také pořádáme turnaj v hale UJEPu.  13.2. odjíždíme na soustředění do Starých Splavů, poté ještě upřesňujeme přípravná utkání.  Chceme být připraveni na jarní část České fotbalové ligy žen kvalitně,  poslední roky se soutěž hodně vyrovnala a soutěž je otevřená až do posledního kola. Chceme se vyhnout těmto bojům a držet si odstup od týmů pod námi.“

Jaké jsou dlouhodobější cíle?

„Jak jsem zmínil výše, áčko musí udržet ČFLŽ pro další ročník. Juniorka, která prošla na podzim obměnou, pracuje na budování kádru. Vzhledem k velmi mladému týmu, kde spousta hráček teprve začala s fotbalem, patří v 2. lize juniorek momentálně k outsiderům, ale holky makají a každým zápasem se lepší. Věříme, že právě tato cesta může za pár let snášet ovoce, jak pro kvalitu juniorky, tak i následný posun hráček do áčka. Samozřejmě pokračuje také přípravka, kdy bychom v létě chtěli přihlásit soutěž.  Nutností bude opět shánění partnerů a finančních zdrojů, bez nich dnes sport dělat nejde. Důležitým bodem bude volební valná hromada, která nás na jaře čeká. Může přijít nové vedení klubu a nastavit vize a cíle jinak.“

 

Realizační týmy pro jarní část sezóny:

„A“ tým – Radim Jankovský, Milan Seidl

Juniorka – Pavlína Procházková, Pavlína Cvrčková

Přípravka – Tereza Špačková

Diskuze

Události

Žádné nadcházející události pro tento tým.

Tabulka

1. 1. FK Příbram 18 63:33 40
2. TJ Sokol Chyše 17 70:31 39
3. FC Sporting Mladá.. 17 39:27 33
4. FC Praha z.s. 16 35:23 30
5. TJ Hrádek 17 41:47 24
6. FK Ústí nad Labem 17 41:47 22
7. FK Dukla Praha "B" 17 21:31 16
8. FK Zlíchov 1914, z.s. 17 20:41 16
9. TJ Mokré 17 50:69 14
10. DFK Bohemians 1905, o.. 17 25:56 7

Kompletní tabulka

Poslední zápas

DFK Bohemians 1905, o. s.
FK Ústí nad Labem
2:4
Podrobnosti
přípravka

Střelci týmu

7 gólů

Veronika Mikinová

7 gólů

Jana Králová

5 gólů

Tereza Vacková

3 góly

Nikola Götzová

3 góly

Andrea Jankovská

Najdete nás na Facebooku

FAČR Město Ústí nad Labem
Ústecký kraj
Stavebniny U Jarina MR. STROJ URO Ambulance Ústí nad Labem KASTIS

Počet návštěv: 11095
Posledních 30 dnů: 217 | Posledních 7 dnů: 68 | Poslední den: 11

© 2019 FK Ústí nad Labem - ženy z.s. | Všechna práva vyhrazena | arjayjenkins@gmail.com
Vytvořeno službou Sklub.cz

Chcete zobrazit mobilní verzi?

Ano Ne