FK Ústí nad Labem - ženy z.s.

fkustinadlabemzeny.sklub.cz

Z Prahy s těsnou prohrou

FC Praha potvrdilo roli favorita a i když jen těsně, dokázalo nás o jednu branku porazit.

Česká fotbalová liga žen   3. kolo

FC Prosek - FK Ústí nad Labem   1:0 (0:0)

Sestava: Cvrčková, Götzová, Beníšková, Veselá, Dudová, Hálková, Špačková, Limrová, Vacková, Mudrová

Kombinace zdravotních a pracovních důvodů, navíc červená karta Málkové z utkání s Ml. Boleslaví zkomplikovala už odjezd na utkání, jelikož jsme měli k dispozici pouze 11 hráček. I tak jsme plní odhodlání přijeli na FC Praha získat nějaké body.

Soupeř, který ještě neztratil ani bod, od první minuty potvrzoval svou kvalitu a především díky dobře chytající Cvrčkové jsme přežili úvodní minuty utkání bez inkasované branky. Postupem čase jsme ale dobře srovnali obranný blok, kterým jsme se chtěli postavit pražskému týmu a naše hra se zvedla. Během první půle jsme se dostali i ke dvěma standartním situacím poblíž vápna soupeřek. Poločas skončil 0:0. Do druhé půle jsme chtěli vstoupit stejnou hrou, ale bohužel se nám nepodařilo v 51. minutě zachytit samostaný únik Prahy a prohrávali jsme 1:0. Hra se poté příliš nezměnila, domácí měli více ze hry, my si drželi svou hru. 10 minut před koncem jsme hru otevřeli a dali všechny síly do útoku. V tu chvíli byla hra nahoru dolu a my se dokázali dostat do 2 velikých šancí, které ale bohužel neskončili v síti.

Nutno dodat, že domácí byli v utkání lepším týmem, ale bojovností a držením taktických pokynů jsme se mohli i dočkat v Praze bodového přídělu.

V příštím kole hostíme v domácím prostředí nováčka soutěže TJ Hrádek, který zatím zvítězil obě svá utkání. Tuto statistiku se mu budeme snažit překazit.