Máme za sebou start ČFLŽ, v němž jsme na Klíši remízovali s Duklou Praha 2:2.

2.9.2018     Česká fotbalová liga žen     1.kolo

FK Ústí nad Labem - FK Dukla Praha "B"   2:2 (1:2)

Branky: 32. Mikinová, 62. Mikinová (p)

Sestava: CrvčkováGötzová. Málková, Beníšková, Veselá, Dudová (61. Mikinová B.), Mikinová V., Špačková, Limrová (32. Vacková), Jankovská A., Králová

Utkání přineslo typické znaky prvních utkání - velké množství zbytečných ztrát a nepřesností.  V prvním poločase jsme nechávali hráčkám Dukly hodně prostoru a hledali se v defenzivní části hry. I z tohoto důvodu jsme brzy inkasovali, když jsme nechali prolétnout rohový kop Dukly skrz malé vápno. Soupeřky lépe reagovali a dokázali strhnout vedení na svou stranu. Do útoku to bylo často kostrbaté, až na pár vyjímek. Jednou z nich byla akce V. Mikinové s A. Jankovskou, které si spolu 3x vyměnili míč a právě V. Mikinová v tu chvíli vyrovnávala na 1:1. Bohužel na konci poločasu jsme byli opět nedůrazní na našem vápně, po sérii odražených míčů jsme nechali soupeřky skórovat a do šatny se šlo za stavu 1:2. Do druhé půle jsme si začali tvořit více příležitostí, jak se dostat do vápna Dukly, vytvořili jsme si i několik příležitostí. Jednu z nich Dukla přerušila ve velkém vápně a kopala se penalta. Tu si vzala V. Mikinová a svou druhou brankou opět vyrovnala na 2:2. Utkání pak bylo nahoru-dolu, nám se dařilo pronikat do otevřené obrany soupeřek, ale bez gólového efektu. Naopak v poslední minutě utkání kopala Dukla nepříjemnou standartní situaci, kterou jsme ale přežili a doma uhráli nerozhodný stav 2:2.

Fotogalerie utkání od Sportyusti.cz

V příštím kole hostíme v sobotu od 15 hodin na Klíši celek Mladé Boleslavi. Ta v 1. kole porazila Zlíchov 3:0.