Obě víkendová utkání vítězně

Máme za sebou hned dvě generálky na úvod ČFLŽ. Obě utkání jsme zvládli.

FK Ústí nad Labem - 1.FFC Fortuna Dresden   3:2 (2:0)

Branky: Mikinová V. 2, Jankovská A.

Sestava: Cvrčková, Götzová, Málková, Beníšková, Veselá (Březinová), Dudová (Svrčková), Mikinová, Podrazová, Špačková (Kremlíková), Jankovská A.(Mudrová), Králová (Zvolenská)

Utkání s německými Drážďany začalo ve vysokém tempu. Soupeřky byly hodně aktivní do ofenzivy a nám se otevíral prostor pro průniky do otevřené obrany, což se nám dařilo.  Slabiny v neměcké obraně jsme hned během úvodních 20 minut dvakrát potrestali.  Drážďany měly poté trochu více ze hry, ale kromě centrovaných míčů do vápna se nedostávaly do vyložených šancí. Poločas skončil 2:0.

Do druhé půle se hra více rozkouskovala, navíc jsme si nešťastně vstřelili vlastní branku. Naštěstí následovala naše rychlá odpověď a opět jsme se dostali do dvoubrankového vedení. Po prostřídaní už byla hra hodně neurovnaná, obdrželi jsme ještě jednu branku, ale udrželi cenné vítězství. První utkání za náš tým odehrála Eva Podrazová.

FC Mělník - FK Ústí nad Labem   3:8 (1:3)

Branky: Mikinová V. 3, Špačková 3, Dudová 2

Sestava: Cvrčková, Götzová, Málková, Beníšková, Veselá, Dudová, Špačková, Podrazová, Svrčková (Mikinová B.), Jankovská A., Mikinová V.

Do utkání s Mělníkem jsme vstoupili hodně vlažně a náš výkon se vůbec nepřibližoval pátečnímu zápasu s Drážďany. Dlouho nám trvalo rozhývat nohy a naše aktivita byla velmi nízká. Sice jsme se ujali brzy vedení, ale soupeřky hrozily svými výpady do naší obrany.  Naštěstí pro nás se nám podařilo vstřelit další 2 branky a do poločasu jsme šli s vedením 3:1.

Po rozmluvě o poločasové pauze se naše hra zlepšila a začali jsme se více dostávat do šancí před brankou Mělníka, z čehož pramenil větší počet branek v síti soupeřek.

Víkendový dvojzápas splnil naše očekávání a věříme, že jsme se dobře připravili na první mistrovské utkání s Duklou Praha, které odehrajem 2.9. od 14 hodin na Klíši.

6. FK Zlíchov 1914, z.s. 9 13:21 10
9. DFK Bohemians 1905, o.. 9 13:28 5