Domácí remíza s Mladou Boleslaví

V 16. kole ČFLŽ jsme hostili na Klíši hostili Mladou Boleslav. Konečná remíza znamenala dvě kola před koncem záchranu a klid do dalších utkání.

16.kolo   Česká fotbalová liga žen

FK Ústí nad Labem - DFK Mladá Boleslav   3:3 (1:1)

Branky: 26. Vacková, 55. Jankovská A., 80. Mikinová V.

Sestava: Cvrčková, Götzová, Málková, Hálková H., Březinová, Jankovská A., Špačková, Mikinová V., Dražanová (65. Limrová), Kremrová, Vacková

Utkání začalo slušně, hned v úvodu utkání se dostala do slibných šancí Kremrová. Hra se převalovala na obě strany hřiště a velké teplo bylo na hráčkách obou týmů znát. Tempo hry nebylo nijak závratné, o to důležitější bylo vyhrát každý souboj v přehuštěném středu pole. Právě toho jsme využili v 26. minutě, kdy se po krásném přenesení hry na pravou stranu hřiště trefila Vacková. Utkání bylo v dalších minutách vyrovnané a oba týmy se dostávaly do šancí, bohužel se  nám nepodařilo udržet vedení do poločasu v 38. minutě bylo vyrovnáno. Poločas tak skoncčil 1:1.

Do druhé půle jsme vstoupili aktivněji a soupeřky zatlačili na jejich polovinu. Výsledkem bylo opět naše vedení, kdy nedůrazu hostující obrany využila A. Jankovská a přehodila brankářku. Bohužel naše koncentrace po vstřelené brance a soupeřky vyrovnaly o 8 minut později. V tu chvíli jsme zase začali hrát a tlačili se do šancí, které jsme bohužel neproměňovali. Soupeřky v tu chvíli hrozily jen z brejkových situací. Za aktivitu jsme byli odměněni a v 80. minutě se hlavou po odrazu míče od břevna trefila V. Mikinová. Nakonec ale i soupeřky využily brejkovou situaci a vyrovnaly na konečných 3:3.

Konečný bod pro nás znamená jistotu České fotbalové ligy žen v Ústí nad Labem i pro nadcházející sezónu. V dalším kole zajíštíme na půdu 1.FK Příbram,

6. FK Zlíchov 1914, z.s. 9 13:21 10
9. DFK Bohemians 1905, o.. 9 13:28 5