První přípravné utkání přineslo prohru 3:2, ovšem se vztyčenou hlavou

První utkání na velké hřiště v roce 2018 jsme odehráli na půdě Heidenauer SV. Po slušném výkonu jsme prohráli 3:2, soupeřky otočily utkání, nám v závěru došly síly.

Přípravné utkání - zima 2018

Heidenauer SV - FK Ústí nad Labem   3:2 (1:2)

Branky: Kremrová 2

Sestava: Cvrčková, Götzová, Málková, Hálková (70. Kremlíková), Jasanová, Limrová (46. Svrčková), Jankovská L., Sabóová, Špačková, Kremrová, Jankovská A.(73. Mikinová B.)

Do utkání jsme vstoupili trochu rozházeně a nervózně, byla znát nerozehranost po dlouhé herní pauze a soupeřky se brzy mohly dostat do vedení. Po vlažném úvodu jsme se ale dostávali do tempa a začali Heidenau i my odpovídat směrem dopředu především rychlými výpady. Po jednom z nich jsme se ujali v 19. minutě vedení, o branku se postarala Kremrová, která si ve středu pole narazila se Sabóovou a obrana Heidenau nestihla kontr chytit. V tu chvíli jsme vedli 1:0. Hra se poté přelévala nahoru dolu, byla k vidění spousta chyb, které k prvnímu utkání patři. Po jedné z nich jsme také inkasovali, kdy soupeřky ve 40. minutě vystihli naši rozehrávku a srovnali. Nerozhodný stav ale netrval dlouho a opět jsme šli do vedení. Ve 43. minutě prodloužila A. Jankovská na Kremrovou a ta o obě tyče uklidila míč do branky. Poločas jsme vyhráli 2:1.

Druhý poločas byl dlouho vyrovnaný. Dostali jsme se do několika slibných šancí a soupeřky moc nepouštěli do šancí. Postupem času nám ale začali v druhé půli docházet síly a Heidenau začalo hrozit. V 70. minutě jsme obdrželi neštastnou branku, když Málková ve snaze zblokovat střelu tečovala míč do druhé strany branky a bylo vyrovnáno. V tu chvíli jsme trochu vypnuli koncentraci a soupeřky se hned za 3 minuty ujaly vedení. Po rohovém kopu se míč odrazil na kraj vápna hráčka Heidenaou krásnou křižnou střelou uklidila za záda Cvrčkové. V tu chvíli jsme začali zase hrát, ale na výrazný tlak už nám chyběly síly.

Na první utkání mělo ale utkání svou kvalitu, nechyběla kombinace ani bojovnost. Do utkání se zapojily také juniorky, které odvedly sympatické výkony. Zápas tedy splnil, co měl a hodnotil se velmi kladně.

Ve čtvrtek zajíždíme na zimní soustředění do Starých Splavů, kde se budeme převážně věnovat kondické připravenosti a poté už budeme ladit herní složku.

1. FK Teplice 17 75:24 41
6. FK Zlíchov 1914, z.s. 17 41:57 18